Rentgen kręgosłupa ruda śląska


Pracownia Rentgenowska XMED Sp. z o.o.

41-705 Ruda Śląska, Szpaków 33

Numer telefonu: 506418656

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)

https://xmed-rtg.pl/rtg-rentgen-kregoslupa.html


Skrócony opis: Rentgen kręgosłupa ruda śląska

Coraz więcej ludzi korzysta z zabiegów rehabilitacyjnych na dolegliwości kręgosłupa, jednak zanim lekarz zleci nam odpowiednie zabiegi, musi obejrzeć zdjęcie RTG kręgosłupa. Chciałbyś wiedzieć, na czym polega rentgen kręgosłupa? Pracownia rentgenowska z Rudy Śląskiej opublikowała na xmed-rtg.pl specjalny poradnik dla pacjentów, którzy pierwszy raz będą mieli wykonywane RTG. Do zdjęcia rentgenowskiego nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wyjątek stanowi prześwietlenie dolnej części kręgosłupa, to jest odcinka lędźwiowo-krzyżowego, gdzie dzień przed badaniem należy dużo pić i jeść w miarę lekkie posiłki, a lekkostrawną kolację powinniśmy zjeść do godziny 18.00.

W dniu prześwietlenia pacjent powinien być na czczo, osoby palące zaś powinny powstrzymać się od palenia papierosów, gdyż to może zakłócić obraz badania RTG.

Poza odcinkiem krzyżowo-lędźwiowym, najczęściej prześwietla się odcinek szyjny, zwłaszcza przy częstych bólach głowy i karku. Do oceny wad postawy najbardziej przydatne zaś będzie zdjęcie rentgenowskie odcinka piersiowego.

Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

Pobliskie firmy:

P.H. BAU-TEC


Wilsona 30, Częstochowa

Zobacz >

HS MEDICAL POLAND


Fabryczna 45, Tychy

Zobacz >

Foto4Fun


Jaworowa 4, Będzin

Zobacz >